Lefter Maliqi përplaset ashpër me zv.ministren Voda: Turp të kesh, sa e ke rrogën ti moj... Ndërhyn Rudina

Publikuar tek: politike, më 21:59 25-06-2019 Lefter Maliqi përplaset ashpër me zv.ministren Voda: Turp të kesh, sa e ke rrogën ti moj... Ndërhyn Rudina

Deputeti Lefter Maliqi është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme me zv.ministren e Brendshme Rovenda Voda, teksa flisnin për situatën në vend dhe rolin e policisë.

Teksa Voda fliste, Maliqi ka ndërhyrë duke përdorur një gjuhë të fortë kundër saj dhe duke i thënë se marrin nga 2 milion lek në muaj dhe se kanë mendjen te polica.

'Turp të kesh. Po sa e ke rrogën ti moj', u shpreh Maliqi, ndërsa zv.ministrja shtangu për një moment derisa për të ulur tonet mes të dyve ndërhyri moderatorja Rudina Xhunga.

PJESË NGA DEBATI NË EMISIONIN 'DRITARE ME RUDINËN':

Maliqi: Turp të kesh. Sa e ke rrogën ti moj

Voda: U kemi dhënë makina policëve

Maliqi: Pse nuk kalon në vetting ti moj

Keta marrin nga 2 milion dhe s'kalojnë në veting

Voda: Jo ti i merr 2 milion unë jo

Maliqi: Mos e përplasni policinë me popullin

Voda: Jo e përplasni ju

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025336980819702
array(1) { ["section"]=> string(108) "lefter-maliqi-perplaset-ashper-me-zv-ministren-voda-turp-te-kesh-sa-e-ke-rrogen-ti-moj-nderhyn-rudina-169752" }