Lefter Maliqi shpërfill kolegët, paralajmëron Ramën: Lëri lojërat me ta po shtrëngo rripin e në sill marrëveshjen ta votojmë. Prano fundin

Publikuar tek: politike, më 10:19 08-07-2020 Lefter Maliqi shpërfill kolegët, paralajmëron Ramën: Lëri lojërat me ta po shtrëngo rripin e në sill marrëveshjen ta votojmë. Prano fundin FotoMontazh: Lefter Maliqi - Edi Rama

Deputeti Lefter Maliqi i kërkon kryeministrit Rama të mos vazhdojë “lojërat” me opozitën paralametare për marrëveshjen për Zgjehdoren, por ta çojë atë në Kuvend për votim.

“Mos shit mënd se spo shet ikona,mos perdor e shit opoziten parlamentare duke perberë lajm fallco se po u mbush mëndjen sot me takim te dytë. Behu burre sille shpejt marreveshjen zgjedhore per votim ne parlament se garen,sfiden e ke me opoziten legjitime jashte”, shkruan ndër të tjera Maliqi, ndërsa “paralajmëron” kryeministrin se do t’i humbasë zgjedhjet sepse ka zhgënjyer socialistët.

“Ramzi lere aktrimin,intrigen,shoë-n se te doli boja jo vetem ne Shqiperi por dhe tek ndërkombëtaret. Frikacak boll bere te fortin,mos hidh gurin e fshih dorën,do e votosh si Çeço marreveshjen per Reformen zgjedhore te 5 Qershorit ne Rezidencen Amerikane. Mos shit mënd se spo shet ikona,mos perdor e shit opoziten parlamentare duke perberë lajm fallco se po u mbush mëndjen sot me takim te dytë.

Behu burre sille shpejt marreveshjen zgjedhore per votim ne parlament se garen,sfiden e ke me opoziten legjitime jashte. Votat i ke mbi 100 kur do sic i ke pasur per PPP-te,KÇK,Klsh,antishpifjen, komisionin farsë per shkarkimin e Presidentit etj,ste pijme me uje djallëzit,aktrimet,shtrengo rripat dhe prano fundin ne zgjedhjet e ardhshme ku gropen me te madhe e ke nga socialistet e zhgenjyer,bashkëpunëtoret e tu qe u fute thikën pas shpine si mosmerenjohes dhe nga mallkimet e qindra e mijra shqiptareve qe i ke terrorizuar,kercenuar,varferuar,burgosur etj etj”, shkruan Lefter Maliqi, deputet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092389583587646
array(1) { ["section"]=> string(142) "lefter-maliqi-shperfill-koleget-paralajmeron-ramen-leri-lojerat-me-ta-po-shtrengo-rripin-e-ne-sill-marreveshjen-ta-votojme-prano-fundin-213213" }