Lefter Maliqi zbulon dhuratën 'speciale' që i bëri Sali Berishës për ditëlindje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:43 22-10-2020 Lefter Maliqi zbulon dhuratën 'speciale' që i bëri Sali Berishës për ditëlindje Lefter Maliqi

Deputeti opozitar Lefter Maliqi ka zbuluar sot për gazetarin Besart Jacaj dhuratën e veçantë që i ka bërë ish-kryeministrit Sali Berisha për ditëlindje.

Pasi është pyetur nga gazetari në lidhje më 76-vjetorin e ish-kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha, Lefter Maliqi është shprehur:

“Nuk kam nevojë t’iu tregoj kontaktet me doktorin. Unë kam kontakt me Berishën. I kam kontaktet. Unë çdo ditëlindje i kam shkuar në shtëpi. Po i kam bërë një dhuratë, shampanjë dhuratë normale si për të gjithë të tjerët. Sali Berisha meriton edhe dhurata më të mëdha por unë këtë mendova. Gjatë kohës së qeverisë Berisha kam pasur shumë investime. Ai mbajti një qëndrim lideri, ishte i fortë. Për mua është i pazëvendësueshëm dhe është një model frymëzimi". tha Maliqi.

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha në 15 Tetor festoj 76-vjetorin e lindjes, nuk munguan urimet nga miqtë dhe të afërmit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy deputetët ‘rebelë’ futen pa maska në Kuvend, tërheq vëmendjen mesazhi i veçantë i Ralf Gjonit (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.011075973510742
array(1) { ["section"]=> string(84) "lefter-maliqi-zbulon-dhuraten-speciale-qe-i-beri-sali-berishes-per-ditelindje-224761" }