Lefter Zhidru s’u dorëzua se mendoi që vrau 2 të rinjtë, para ekzekutimit miqtë i shkuan ta bindin por i kërcënoi: 2 i vrara, ikni se do t’u hedh trutë në erë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:27 25-09-2020 Lefter Zhidru s’u dorëzua se mendoi që vrau 2 të rinjtë, para ekzekutimit miqtë i shkuan ta bindin por i kërcënoi: 2 i vrara, ikni se do t’u hedh trutë në erë FotoMontazh: Lefter Zhidru - mburoja e RENEAS

Dalin detaje të reja nga ngjarja që terrorizoi dje Elbasanin, ku u ekzekutua Lefter Zhidru nga Forcat Speciale RENEA, pasi ishte ngujuar në shtëpinë e tij dhe qëllonte me breshëri kallashnikovi ndaj Policisë.

Zhidrut përpara se të ekzekutohej nga policia, i kanë shkuar në shtëpi për negociim dy miqtë e tij, por ai ua ka prerë shkurt duke u kërkuar ta largohen pasi dy i kishte vrarë e tani do t’i qëllonte edhe ata.

“Dy i vrava por largohuni se do t’iu hedh trutë në erë edhe ju”, u ka thënë ai miqve.

Detajet e reja tregojnë se Zhidru nuk është dorëzuar pasi ka menduar se i ka vrarë dy të rinjtë që mbetën të plagosur nga plumbat e tij, nga shtëpia drejt rrugës.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013740062713623
array(1) { ["section"]=> string(162) "lefter-zhidru-s-u-dorezua-se-mendoi-qe-vrau-2-te-rinjte-para-ekzekutimit-miqte-i-shkuan-ta-bindin-por-i-kercenoi-2-i-vrara-ikni-se-do-t-u-hedh-trute-ne-ere-221630" }