Legjenda Messi 100 ndeshje me Argjentinën

Publikuar tek: sport, më 05:37 22-06-2015 Legjenda Messi 100 ndeshje me Argjentinën Fenomeni i ri boteror Messi

Sulmuesi i Argjentinës Leo Messi zhvillon ndeshjen e tij të 100 me skuadrën e Argjentinës njëkohësisht edhe kombëtaren e tij , neë ndeshjen kundrejt Xhamajkës, Messi kalon automatikisht nga 99 në plot 100 ndeshje me kombëtaren Argjentinase. 


Messi këtë shifër e arrin për 9 vite, duke u bërë kështu futbollisti i pestë me më së shumti paraqitje për Argjentinën. Para tij jsnë jvier Zanetti 145, Ayala 115, Mascherano 114 dhe Diego Simeone 106. Por Messi ka edhe shumë vite për pra dhe shifra mund të rritet akoma më tepër .
Messi në 99 ndeshje e deri tani ka realizuar plot 46 gola.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024608850479126
array(1) { ["section"]=> string(47) "legjenda-messi-100-ndeshje-me-argjentinen-14298" }