Legjenda Steven Gerrard do largohet këtë vit nga futbolli

Publikuar tek: sport, më 21:48 02-01-2016 Legjenda Steven Gerrard do largohet këtë vit nga futbolli

Ish- legjenda e Anglisë dhe Liverpulit, Steven Gerrard, ka vendosur që të largohet nga futbolli ne fund te ketij sezoni.  Ylli i LA Galaxy ka paralajmëruar se ky do të jetë viti i fundit si futbollist profesionist.

“Unë ende nuk jam 100 për qind i sigurt, por unë mendoj se ndoshta do të jetë viti im i fundit si një lojtar,” tha ai për The Daily Telegraph.

Gerrard, pasi ta përfundoje karrierën si futbollist, shpreson të bëhet trajner i ndonjë skuadre.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029947996139526
array(1) { ["section"]=> string(63) "legjenda-steven-gerrard-do-largohet-kete-vit-nga-futbolli-29033" }