Legjenda Thierry Henry: Fitorja e Shqipërisë ndaj Rumanisë më e bukur se fitorja e Portugalisë me Francën

Publikuar tek: sport, më 15:47 11-07-2016 Legjenda Thierry Henry: Fitorja e Shqipërisë ndaj Rumanisë më e bukur se fitorja e Portugalisë me Francën

Legjenda e futbollit francez Thierry Henry jo vetëm që ka ndjekur ndeshjen e Shqipërisë me Rumaninë në këtë Euro 2016 por thotë edhe se fitorja e saj është më e bukur se fitorja e mbrëmshme e Portugalisë ndaj Francës.

“Një fitore entuziazmuese si ajo e Shqipërisë në një stadium veshur kuqezi, dhe këndonte shqip e që bëri krenar një popull të tërë është më bukur sesa Europiani i fituar pa shkëlqim nga Portugalia”, ka thënë ish sulmuesi për BBC.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02295708656311
array(1) { ["section"]=> string(110) "legjenda-thierry-henry-fitorja-e-shqiperise-ndaj-rumanise-me-e-bukur-se-fitorja-e-portugalise-me-francen-46231" }