Legjendari Hulk Hogan përjashtohet nga WWE pas komenteve raciste

Publikuar tek: bota, më 17:21 24-07-2015 Legjendari Hulk Hogan përjashtohet nga WWE pas komenteve raciste

Keçisti Hulk Hogan është përjashtuar nga World Wrestling Entertainment (WWE) pas publikimit të një regjistrimi ku ai dëgjohej të përdorte fjalën “Nigga”, një fjalë që ka evoluar nga Negro dhe që përdorimi në Amerikë, konsiderohet term rracist.

Edhe pse regjistrimi ishte bërë para 6 vitesh, ku Hulk Hogan i njohur edhe si Terry Bollea dëgjohej teksa kritikonte të bijën e tij, Brooke, për jetën e saj personale, duke përdorur shpesh fjalën “N***”.

Edhe pse Keçisti dhe aktori i famshëm ka kërkuar ndjesë, WWE ka ndërprerë kontratën me të dhe ka zhdukur nga faqja e internetit çdo të dhënë për të.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012081861495972
array(1) { ["section"]=> string(70) "legjendari-hulk-hogan-perjashtohet-nga-wwe-pas-komenteve-raciste-16915" }