Lejohet përdorimi i marijuanës medicinale për 2,800 pacientë

Publikuar tek: bota, më 20:00 05-08-2015 Lejohet përdorimi i marijuanës medicinale për 2,800 pacientë

Në Ilions të Shteteve të Bashkuara 2,800 pacientëve, ndër ta edhe 10 fëmijëve, iu është lejuar përdorimi i marijuanës medicinale.

Departamenti i Shëndetësisë në Ilions ka thënë se pacientët e programit mjekësor vuajnë nga epilepsia, kriza nervore, dhimbje të forta të kokës dhe 40 lloje të tjera sëmundjesh. Ata do të trajtohen me marijuanë, si një metodë alternative në përpjekje për të luftuar sëmundjet e ndryshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01087212562561
array(1) { ["section"]=> string(66) "lejohet-perdorimi-i-marijuanes-medicinale-per-2-800-paciente-17829" }