“Lëkundet Italia”, tërmet në ditën e parë të vitit

Publikuar tek: bota, më 22:39 01-01-2019 “Lëkundet Italia”, tërmet në ditën e parë të vitit

Një lëkundje sizmike e shkallës 4.2 ballë u regjistrua rreth orës 19.37 të mbrëmjes së sotme në provincën e Aquillas në Itali.

Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës, tërmeti e pati epiqëndrën në komunën Collelongo me një thellësi 17 km nën tokë.

Policia nuk ka raportuar asnjë të vdekur deri në këto momente.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013615131378174
array(1) { ["section"]=> string(54) "lekundet-italia-termet-ne-diten-e-pare-te-vitit-147212" }