Lëkundet sërish Shqipëria, bie tërmet 4.5 ballë në Kukës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:48 19-01-2020 Lëkundet sërish Shqipëria, bie tërmet 4.5 ballë në Kukës

Një tjetër tërmet ka goditur ditën e sotme Shqipërinë.

Mësohet se tërmeti me magnitutë 4.5 ballë ka rënë në Kukës rreth orës 1 të mesditës. Thellësia e tij ka qenë 10 kilometër dhe lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda.

Bëhet me dije se epiqendra e tërmetit ka qenë në Barrë të Kukësit, 18 km nga Kurbneshi dhe 15 km në veri-perëndim të Peshkopisë.

Deri tani nuk bëhet me dije nëse ka persona të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë se tërmetet nuk kanë të ndalur në Shqipëri pas atij shkatërrues të 26 nëntorit i cili ishte 6.4 ballë. 

44444444444444444444.jpg

33333333333333333333333.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030091047286987
array(1) { ["section"]=> string(62) "lekundet-serish-shqiperia-bie-termet-4-5-balle-ne-kukes-192504" }