Lëkundet sërish vendi, tërmet 4 ballë në Lezhë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:21 26-02-2018 Lëkundet sërish vendi, tërmet 4 ballë në Lezhë

Një tërmet me magnitudë 4.0 ballë është ndjerë në Lezhë dhe Rrëshen. Mësohet se lëkundjet e tëmetit nuk kanë shkaktuar dëme materiale.

Sakaq, epiqendra e tërmetit mësohet të ketë qenë 6 km larg qytetit të Lezhës, afër Rrëshenit.

Instituti i gjeoshkencave bën me dije se: 

Tërmeti ka ndodhur në orën 15:04:18
Magnituda: 4
Vendi : 6 KM perëndim të Rubikut 

Kjo është hera e tretë që brenda kësaj jave ndihen lëkundje tërmeti. Dy ditë më parë një tërmet  2.5 ballë i shkallës rihter u ndie në Librazhd. Ndërsa para tij dy tërmete të njëpasnjëshme  ndodhën në qytetin e Kukësit.

28167397_1006291696191343_3394089310398997060_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071871280670166
array(1) { ["section"]=> string(52) "lekundet-serish-vendi-termet-4-balle-ne-lezhe-111539" }