Tërmet 3.1 ballë godet Shqipërinë, zbulohet epiqendra

Publikuar tek: aktualitet, më 17:23 27-02-2020 Tërmet 3.1 ballë godet Shqipërinë, zbulohet epiqendra

Një tjetër tërmet godet Shqipërinë, duke u rikthyer qytetarëve ndjesitë e hidhura të pak muajve më parë.

Raportohet se pak minuta më parë janë ndierë lëkundje me magnitudë 3.1 në Tiranë dhe Durrrës. Tërmeti 3.1 ballë e kishte epiqendrën në detin Adriatik me një thellësi rreth 40 km.

Aktualisht nuk raportohen dëme përveç panikut që i shoqëron qytetarët sa herë ndihen lëkundje qofshin dhe të lehta.

Tërmeti 6.4 ballë i 26 nëntorit ku mbetën të vdekur 51 persona dhe shumë të plagosur mbetet një tragjedi që do të kujtohet gjatë.

termeti-durres-3.1-640x345.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067179203033447
array(1) { ["section"]=> string(63) "lekundje-3-1-balle-godasin-shqiperine-zbulohet-epiqendra-196660" }