Lëkundje tërmeti në qendër të Italisë

Publikuar tek: bota, më 12:33 25-09-2017 Lëkundje tërmeti në qendër të Italisë

Një lëkundje tërmeti që ka zgjatur pak, por e fortë, ka ndodhur sot në Ancona të Italisë rreth orës 13.00.

Sipas institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë në Itali  (INGV) ka raportuar se tërmeti ka qënë me magnitudë 2.6 ballë i shkallës Rihter.

Edhe pse magnituda konsiderohet e ulët, lëkundja e tokës ka qenë e fortë.

Ende nuk raportohet për dëme materiale apo njerëz të lënduar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Përse nuk vjen këtu që të dërgoj në ferr?" ISIS sfidon princ Harryn (VIDEO)
Zgjedhjet në Gjermani/ Ekstremistët e djathtë: Do të luftojmë “pushtimin” e të huajve në vend »
Article Logic
Execution time: 0.010662078857422
array(1) { ["section"]=> string(43) "lekundje-termeti-ne-qender-te-italise-93585" }