Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Elbasan

Publikuar tek: aktualitet, më 21:33 16-02-2015 Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Elbasan Në foto epiqendra e tërmetit

Një tërmet rreth 4 ballë i shkallës Rihter ka goditur rreth orës 21:23 qendrën e vendit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë midis zonës së Tiranës dhe Elbasanit, konkretisht 2 km nga Krraba dhe 20 km nga Tirana.

Thellësia e tërmetit ka qenë 10 km, ndërsa lëkundjet kanë zgjatur vetëm pak sekonda.  Deri më tani nuk raportohen dëme materiale.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë në Elbasan, Tiranë dhe Durrës.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Paskuqan/ Fabrika e qumështit ndryshon datën e skadencës së kosit me fruta
Treni Vlorë-Durrës aksidenton 12-vjeçaren »
Article Logic
Execution time: 0.013162851333618
array(1) { ["section"]=> string(43) "lekundje-termeti-ne-tirane-dhe-elbasan-3564" }