Lëndohet Papa Françesku, përplas kokën në makinën e tij teksa përshëndeste besimtarët (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:51 11-09-2017 Lëndohet Papa Françesku, përplas kokën në makinën e tij teksa përshëndeste besimtarët (VIDEO)

Gjatë vizitës së tij në Kolumbi, Papa Françesku ka marrë lëndime të lehta në kokë pas një incidenti.

Teksa po përshëndeste turmën, e cila kishte dalë në shesh për të pritur Atin e Shenjtë, një freni i makinës i ka shkaktuar Papës një të goditur të lehtë në faqe.

Stafi i tij deklaroi se është plagët i ka mjekuar me akull dhe se goditja nuk është shqetësuese.

Gjatë vizitës në Kolumbi Papa Françesku do të ndalojë edhe në Bogota dhe Medellin, ndërsa pritja në Kartagjenë ka qenë e madhe.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 16 vjet nga 11 shtatori, tragjedia amerikane që ndryshoi botën (FOTO-VIDEO)
Uragani “Irma” mbërrin në bregun perendimor të Florida-s, Miami kthehet në qytet “fantazmë” »
Article Logic
Execution time: 0.0099070072174072
array(1) { ["section"]=> string(96) "lendohet-papa-francesku-perplas-koken-ne-makinen-e-tij-teksa-pershendeste-besimtaret-video-91885" }