‘Lento Lento’, Aurela Gaçe publikon hitin e verës, mikson RAP-in me populloren dhe ka dalë një super këngë (VIDEO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:44 06-08-2020 ‘Lento Lento’, Aurela Gaçe publikon hitin e verës, mikson RAP-in me populloren dhe ka dalë një super këngë (VIDEO)

Aurela Gaçe sot ka publikuar këngën e saj më të re, titulluar ‘Lento lento’.

Një këngë shumë ritmike, ku këngëtarja vlonjate ka miksuar muzikën moderne me ritmet e muzikës popullore, e mesa duket ka dalë diçka e veçantë.

Mesazhi dhe motivi i këngës është i thjeshtë. I këndohet dashurisë së zemrës, jo me përgjërim, por me paralajmërim, ashtu si ç’bëjnë vetëm labet.

“Lëri dënglat se do t’më rrëmbejnë e s’do t’më gjesh”, thotë Aurela. Teksti është shkruar nga MUMA ndërsa klipi është xhiruar në Tiranë dhe Vlorë, në Qendrën Historike.

Detaje nga kënga Aurela I ka publikuar edhe në faqen e saj në Instagram. E ç’t’ju themi më, shikoni klipin dhe shijoni këngën që me siguri do të kthehet në hitin e verës.  

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012021780014038
array(1) { ["section"]=> string(115) "lento-lento-aurela-gace-publikon-hitin-e-veres-mikson-rap-in-me-populloren-dhe-ka-dale-nje-super-kenge-video-216318" }