Leonardo DiCaprio e ka vendosur, do jetë nga të parët që do shkojnë në planetin Mars

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:37 04-10-2016 Leonardo DiCaprio e ka vendosur, do jetë nga të parët që do shkojnë në planetin Mars

Aktori hollivudian, fitues i çmimit Ocrac, Leonadro DiCaprio mesa duket e ka shijuar aq shumë jetën në Tokë sa që tashmë shtë mërzitur dhe dëshiron të shkojë në planetin Mars.

Aktori zbuloi planin e tij gjatë një bisede me presidenti Barack Obama, për ndryshimet klimterike duke thënë se ka aplikuar për të qënë një prej personave të parë që do të shkojnë në Mars me anijen kozmike të SpaceX, kompania e Elon Musk, raporton "Business Insider".

Miliarderi Musk, gjatë prezantimit të projektit për kolonizimin e planetit të Kuq tha se njerëzit që do të shkojnë të parët, do kenë rrezik të lartë vdekshmërie, pra duhet të përgatiten për më të keqen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013719797134399
array(1) { ["section"]=> string(89) "leonardo-dicaprio-e-ka-vendosur-do-jete-nga-te-paret-qe-do-shkojne-ne-planetin-mars-55066" }