‘Lëpijnë ata që kanë pështyrë deri dje’, Kreshnik Spahiu sulmon PD dhe i del në krahë Topallit: Kur Jozefina sulmohej me kallashnikovët e Ilir Metës, Basha shpenzonte lekët e Soros në Hollandë

Publikuar tek: politike, më 19:49 27-10-2020 ‘Lëpijnë ata që kanë pështyrë deri dje’, Kreshnik Spahiu sulmon PD dhe i del në krahë Topallit: Kur Jozefina sulmohej me kallashnikovët e Ilir Metës, Basha shpenzonte lekët e Soros në Hollandë Kreshnik Spahiu

Të shumta ishin reagimet pas lajmit se ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli do të rikthehej në politikë duke kandiduar me një parti të re të krijuar nga ajo vetë.

Nuk munguan as komentet e demokratëve, të cilët e quajtën Topallin tradhëtare për krijimin e partisë së re, ndërkohë që në mbrojtje të saj ka dalë themeluesi i Alenacës Kuq e Zi, Kreshnik spahiu.

Ai thotë se nuk ka aspak simpati për topallin, por kur ajo sulmohej me kallashnikovë nga Meta, Basha shpenzonte lekët e Soros në Hollandë dhe nuk ishte anëtar i PD, ndërkohë që sot Basha është aleat i Metës dhe baltos Topallin si tradhëtare.

“Unë për Jozefina Topallin s’kam aspak simpati. ZERO... por kur ajo sulmohej nga kallashnikovë.t e Ilir Metës, Basha shpenzonte lekët e Soros në Hollandë dhe nuk ishte as antarë i PD. Atëherë Jozefina konsiderohej heroina e partisë.

Sot Basha është aleat i Metës dhe baltos Jozefinën si tradhëtare. Më palaço dhe pa karakter se “demokratët” nuk gjen në planet!

Lëpijnë çdo ditë ata që kanë pështyrë deri dje”, shkruan Spahiu.

122927324_3429404587105313_8286323606914623194_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E hoqën nga listat për deputetë, Salianji nis fushatën nga Korça: Në 25 prill do sjellim ndryshimin
‘Delirante ose e blerë nga Rama’, Patozi i del në krah Topallit: Të patën nuk është bandë o Fatos, ti po bën tifozllëk për... »
Article Logic
Execution time: 0.011492967605591
array(1) { ["section"]=> string(194) "lepijne-ata-qe-kane-peshtyre-deri-dje-kreshnik-spahiu-sulmon-pd-dhe-i-del-ne-krahe-topallit-kur-jozefina-sulmohej-me-kallashnikovet-e-ilir-metes-basha-shpenzonte-leket-e-soros-ne-hollande-225410" }