Lepuri më i madh në botë ka përmasat e një njeriu i vogële

Publikuar tek: bota, më 17:58 07-04-2015 Lepuri më i madh në botë ka përmasat e një njeriu i vogële

Darius është lepuri më i madh në botë me gjatësi 1.2 metër dhe peshë 19 kg.

Darius është vlerësuar nga libri i Rekordeve Botërore Guiness si lepuri më i madh në botë, por i vogli i tij Jeff është shumë i madh pavarësisht se është ende i vogël. Anette Eëards është gruaja që kujdeset për to dhe tregon që lepurushi Jeff është më i madh se Darius në vogëlinë e tij.

Darius konsumon 2 mijë karrota dhe 700 mollë në vit duke shpenzuar gjithsej 5 mijë dollarë. Përmasat e këtij lepuri janë krahasuar me përmasat e një njeriu të vogël.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012497901916504
array(1) { ["section"]=> string(63) "lepuri-me-i-madh-ne-bote-ka-permasat-e-nje-njeriu-i-vogele-8080" }