Letra e padeshifrueshme e Belerit për KZAZ-në. Gazetari ofron shpërblim për atë që e kupton

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:24 23-06-2015 Letra e padeshifrueshme e Belerit për KZAZ-në. Gazetari ofron shpërblim për atë që e kupton Letra e Belerit drejtuar KZAZ-së në HImarë

Besojmë se të gjithë iu vjen ndër mend situata e krijuar në Himarë, ditën e 21 qershorit kur pas një zënke me komisionerët kandidati i PBDNJ, Fredi Beleri, denoncoi në polici humbjen e kartës së identitetit.

Beleri nuk mund të votonte pa të dukeqenëse nuk kishte as pasaportë shqiptare, ndaj në këto kushte i drejtoi një letër KZAZ-së 86 në Himarë dhe QV 4591. Letra është kjo që shihni por nuk ka zot që ta deshifrojë shkrimin dhe përmbajtjen e saj.

Gazetari Thimi Samarxhiu e ka publikuar këtë letër meqë thotë ai, zgjedhjet mbaruan e postimi nuk ndikon më në rezultat. “Kush e deshifron ka një shpërblim”, shton gazetari. Nëse ndonjëri nga ju ia del, na thoni dhe Samarxhi ju jep shpërblimin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054665088653564
array(1) { ["section"]=> string(96) "letra-e-padeshifrueshme-e-belerit-per-kzaz-ne-gazetari-ofron-shperblim-per-ate-qe-e-kupton-14446" }