LETRA E PLOTE/ Braho kërkon largimin e Nokës: Ka përdorur fyerje, sharje dhe ofendime

Publikuar tek: politike, më 15:14 19-11-2015 LETRA E PLOTE/ Braho kërkon largimin e Nokës: Ka përdorur fyerje, sharje dhe ofendime Spartak Braho dhe Flamur Noka

“Ka përdorur fjalë fyese, sharje, ofendime, ka ndërhyrë mbi aparaturat elektronike të mbledhjes me dhunë etj, veprime të cilat krijuan një situatë të nderë dhe shkelën rëndë Rregulloren e Kuvendit’’, ky është konkluzioni i kreut të Komisionit të Sigurisë Spartak Braho për deputetin demokrat Flamur Noka pas sherrit në komision. Kjo është kërkesa e plotë e Spartak Brahos.

Spartak Braho ka dërguar një kërkesë në byronë e Kuvendit të Shqipërisë për largimin e deputetit  duke pretenduar se deputeti Noka ka shkelur Kodin e Etikës. Për këtë ai kërkon largimin e Nokës nga komisioni.

Ditën e djeshme, gjatë mbledhjes së Komisionit  Parlamentar të Sigurisë Kombëtare, ku u diskutua mbi etikën e forcave të Rendit, pati përplasje të fortë mes kryetarit Braho dhe  deputetit Noka. Ky I fundit përdori një gjuhë të ashpër me akuza ndaj ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

spartakbraholetraok

Kërkesa e plotë e Brahos për Nokën

 

LEXO EDHE:SHERR NE KUVEND, NOKA SFIDON TAHIRIN:MAKINA JUAJ ESHTE PERDORUR PER TRAFIK. BRAHI BRAKTIS MBLEDHJEN

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088930130004883
array(1) { ["section"]=> string(88) "letra-e-plote-braho-kerkon-largimin-e-nokes-ka-perdorur-fyerje-sharje-dhe-ofendime-25801" }