LETRA/ Meta u shkruan Grupeve Parlamentare:Të ngrihet Komision për Reformën Zgjedhore

Publikuar tek: politike, më 11:38 10-12-2015 LETRA/ Meta u shkruan Grupeve Parlamentare:Të ngrihet Komision për Reformën Zgjedhore

Ilir Meta, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë u dërgon një letër kryetarëve të Komisioneve Parlamentare, duke u kërkuar ngritjen e një komisioni për Reformën Zgjedhore.

Kjo është letra e kryeparlamentarit Meta, i cili ndër të tjera shkruan:

‘’Bazuar në rekomandimet e raporteve përfundimtare të OSBE/ODIHR për zgjedhjet parlamentare të 2013 dhe zgjedhjet vendore 2015 si dhe praktikës më të mirë parlamentare në përgatitjen e ndryshimeve në legjislacionin zgjedhor, do të kërkoja nga ju, shprehjen e vullnetit për fillimin e këtij procesi’’.

ilirmetaletraokii

Letra e Ilir Metës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098471641540527
array(1) { ["section"]=> string(90) "letra-meta-u-shkruan-grupeve-parlamentare-te-ngrihet-komision-per-reformen-zgjedhore-27412" }