Letra që po bën xhiron e rrjeteve sociale, çfarë i kërkon ky fëmijë kryebashkiakut Veliaj

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:01 22-01-2016 Letra që po bën xhiron e rrjeteve sociale, çfarë i kërkon ky fëmijë kryebashkiakut Veliaj

Kjo letër po bën xhiron e rrjeteve sociale. Është shkruar nga një fëmijë për kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Fëmija ka këto kërkesa për kryetarin e bashkisë së tij: Mos ketë makina kur shkon në shkollë, rrugë për biçikleta dhe parqe për fëmijë. Me gjasë, fëmija ka ndjerë rrezikun nga makinat që shpesh lëvizin me shpejtësi e kuturru nëpër kryeqytet duke shkaktuar jo pak aksidente me nxënës shkollash apo edhe të moshuar.

“”I dashur kryetar i Bashkisë Erion Veliaj,

Unë do të dëshiroja që të mos ketë makina kur shkojnë fëmijët në shkollë përveç fugonëve që çojnë fëmijët në shkollë. Tjetër do të dëshiroja që të kishte më shumë rrugë për biçikletat dhe parqe ku të loznin fëmijët”, shkruhet në letër.

Cila do të jetë përgjigja e kryebashkiakut pasi ta ketë lexuar këtë letër?

letra.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042463064193726
array(1) { ["section"]=> string(94) "letra-qe-po-ben-xhiron-e-rrjeteve-sociale-cfare-i-kerkon-ky-femije-kryebashkiakut-veliaj-30679" }