Levizja e beftë e Metës, pret sot në Presidencë ish-kryeministrin Berisha

Publikuar tek: politike, më 10:22 20-11-2019 Levizja e beftë e Metës, pret sot në Presidencë ish-kryeministrin Berisha Presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali Berisha

Presidenti Meta pret sot në Presidencë në orën 12:00 ish-kryeministrin Sali Berisha.

Presidenti do të presë Berishën pas disa takimeve me ish-presidentë të Shqipërisë, në kuadër të zgjidhjes së krizës politike.

Dje ai takoi ish-presidentin e Shqipërisë Rexhep Meidanin.

Kujtojmë që Meta gjithmonë e ka vlerësuar Berishën si politikan dhe ka shprehur hapur qëndrimin e tij pozitiv ndaj ish-kryeministrit si një burrë që i qëndron fjalës dhe marrëveshjeve.

Në ditët në vijim Presidenti ka ftuar edhe Këshillin e Ambasadorëve që drejtohet nga Besnik Mustafaj.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1548228263855
array(1) { ["section"]=> string(79) "levizja-e-befte-e-metes-pret-sot-ne-presidence-ish-kryeministrin-berisha-186527" }