Lëvizja e papritur, opozita hidhet në aksion: Bashkohuni me ne para Parlamentit

Publikuar tek: politike, më 11:50 26-02-2019 Lëvizja e papritur, opozita hidhet në aksion: Bashkohuni me ne para Parlamentit

Lëvizja e papritur e mazhorancës për të zhvilluar seancën plenare sot në orën 17:00, ka bërë që edhe opozita të ndërtojë një skenar të minutave të fundit.

Kështu, lideri i PD Lulzim Basha dhe liderja e LSI Monika Kryemadhi po tentojnë të organizojë një protestë para Parlamentit fiks në orarin e nisjes së seancës.

Deputetët, kryetarët e degëve të PD e LSI në rrethe, koordinatorët e anëtarët e thjeshtë po bëjnë çmos që në protestë të jenë sa më shumë të pranishëm.

“Sot në orën 17:00 protestojmë përpara Parlamentit ilegjitim. Ftojmë gjithë qytetaret të na bashkohen.#tegjithebashke #26shkurt #ora17”, është kjo thirrja që po shpërndan gjithsecili nga deputetët e PD e LSI në faqet personale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Djegia e mandateve, Soreca: Palët të dialogojnë (Zbulon agjendën e delegacionit të PE në Tiranë)
Ndërkombëtarët vijnë në Shqipëri të zgjidhin krizën, Meta niset sot në Egjipt »
Article Logic
Execution time: 0.011307001113892
array(1) { ["section"]=> string(84) "levizja-e-papritur-opozita-hidhet-ne-aksion-bashkohuni-me-ne-para-parlamentit-154266" }