Lëvizja në akset kombëtare, Ministria e Transporteve informon për situatën

Publikuar tek: aktualitet, më 10:18 11-01-2017 Lëvizja në akset kombëtare, Ministria e Transporteve informon për situatën

Ministria e Transporteve ka bërë të ditur situatën në akset rrugore në të gjitha qarqet e Shqipërisë.

Në Rajonin Verior Shkodër:  Nuk ka ndryshim në gjendjen e akseve të këtij Rajoni. Kontraktorët janë duke punuar për pastrimin e akseve dhe hedhjen e kripës. Në kthesat e ekspozuara ka grumbullime të sasisë borës , për shkak të erërave të forta.

Në Rajonin Qëndror Tiranë: Gjendja e kalueshmërisë në akset e këtij Rajoni është normale, me përjashtim të segmentit Lunik - Steblevë, ku qarkullohet me zinxhirë.

Nga komunikimi me specialistin e Drejtorisë së Rajonit Jugor Gjirokastër, mësojmë pas punës së kryer nga kontraktori për pastrimin e aksit dhe për hedhjen e kripës, tani qarkullimi në aksin Vlorë - Palasë kryhet pa zinxhirë.

Vazhdon puna për pastrimin e akseve Tepelenë - Gjirokastër dhe Gjirokastër - Kakavijë, të cilat vazhdojnë të qarkullohen me zinxhirë. Po ashtu vazhdon puna edhe në Përmet - Çarshovë - 3 Urat, ku trashësia e borës ka arritur 35 cm.

Në Qafë Muzinë po punohet për pastrimin e aksit. Momentalisht kalohet akoma me zinxhirë.

Të gjithë kontraktorët që mbulojnë me kontrata mirëmbajtje akset rrugore, janë në gadishmëri nuk ka probleme ne qarkullimin.

Rekomandohen përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në akset ku ka prezencë bore ose ngricash, si dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Falsifikon pasaporta dhe viza, arrestohet 50-vjeçari i shpallur në kërkim (Emri)
Sekuestrohet heroinë në Portin e Durrësit, arrestohet një grua dhe një burrë. Ja ku ishte fshehur droga »
Article Logic
Execution time: 0.012458086013794
array(1) { ["section"]=> string(79) "levizja-ne-akset-kombetare-ministria-e-transporteve-informon-per-situaten-65200" }