LËVIZJA STRATEGJIKE/ PS rikthehet te figurat e vjetra socialiste, Petro Koçi lë Kombinatin, shkon në ‘hambarin e votave’ në Fier

Publikuar tek: politike, më 14:32 25-09-2020 LËVIZJA STRATEGJIKE/ PS rikthehet te figurat e vjetra socialiste, Petro Koçi lë Kombinatin, shkon në ‘hambarin e votave’ në Fier Petro Koçi

Sapo ishte zgjedhur kryetar i Partisë Socialiste për Kombinatin mirëpo, zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi lëviz 7 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare.

Koçi rikthehet në ‘hambarin e votave’ socialiste në qarkun e madh të Fierit. Newsbomb.al mëson se Petro Koçi është zgjedhur kryetar i PS për Fierin.

Një rikthim ky i zv.ministrit i cili ka drejtuar PS-në e Fierit në vitet më të vështira 1991-1997.

Mesa duket PS ka vendosur të bëjë një lëvizje strategjike duke u fokusuar te vlerat dhe figurat e vjetra të Partisë Socialiste dhe jo atyre ‘rilindase’.

Mbetet për t’u parë se cili do të jetë rezultati i Petro Koçit dhe nëse PS do të bëjë ndonjë lëvizje tjetër në këtë linjë duke u mbajtur fort pas figurave të socialistëve të vjetër. /newsbomb.al

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013279914855957
array(1) { ["section"]=> string(130) "levizja-strategjike-ps-rikthehet-te-figurat-e-vjetra-socialiste-petro-koci-le-kombinatin-shkon-ne-hambarin-e-votave-ne-fier-221632" }