Lëvizje e madhe te Tatimet, 50 inspektorë të Tiranës transferohen në Fier, ata të Fierit zhvendosen në Elbasan

Publikuar tek: ekonomi, më 20:33 21-01-2020 Lëvizje e madhe te Tatimet, 50 inspektorë të Tiranës transferohen në Fier, ata të Fierit zhvendosen në Elbasan Hetimi tatimor

Plot 50 inspektorë të hetimit tatimor të Tiranës do të transferohen në qytetin e Fierit.

Strategjia e rotacionit parashikon rritjen e kontrolleve dhe efikasitetit, ndaj është vendosur që 50 inspektorë të Tiranës të zëvendësojnë kolegët e tyre në Fier.

Këta të fundit janë caktuar të kryejnë kontrolle në subjektet në Elbasan. Përdorimi i kasave fiskale, deklarimi i punëtorëve inspektimi i mallrave e faturave do të jenë në fokus të kontrolleve nga hetimi tatimor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Indeksi global i progresit social: Shqipëria në vendin e 54 nga 82 vende pjesmarrëse
»
Article Logic
Execution time: 0.021960020065308
array(1) { ["section"]=> string(115) "levizje-e-madhe-te-tatimet-50-inspektore-te-tiranes-transferohen-ne-fier-ata-te-fierit-zhvendosen-ne-elbasan-192744" }