Lëvizje në Diplomaci, lirohet nga detyra ambasadorja e OKB Filloreta Kodra, ja kush e zëvendëson (DEKRETOHEN 2 AMBASADORË TË RINJ-EMRAT)

Publikuar tek: politike, më 17:22 13-02-2018 Lëvizje në Diplomaci, lirohet nga detyra ambasadorja e OKB Filloreta Kodra, ja kush e zëvendëson (DEKRETOHEN 2 AMBASADORË TË RINJ-EMRAT)

Prsidenti Ilir Meta ka bërë lëvizje në Diplomaci. Meta ka firmosur 4 dekrete për ambasadorë.

 Sipas njoftimit në Presidenca.al bëhet me dije se Presidenti Meta ka liruar nga detyra ambasadoren e OKB, Filloreta Kodrën dhe në vend të saj është emëruar Ravesa Lleshi. 

Dekretet: 

Filloreta Kodra, lirohet nga detyra e ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë në Misionin e Përhershëm të Republikës së Shqipërisë pranë zyrës së Kombeve të Bashkuara dhe Organizatave të tjera Ndërkombëtare në Gjenevë, rezident.

Ravesa Lleshi, emërohet në detyrën e ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë në Misionin e Përhershëm të Republikës së Shqipërisë pranë zyrës së Kombeve të Bashkuara dhe Organizatave të tjera Ndërkombëtare në Gjenevë, rezident.

Venera Domi, lirohet nga detyra e ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Edukimin, Shkencën dhe Kulturën (UNESCO), rezident.

Ferit Hoxha, emërohet në detyrën e ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Edukimin, Shkencën dhe Kulturën (UNESCO), rezident.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010654926300049
array(1) { ["section"]=> string(139) "levizje-ne-diplomaci-lirohet-nga-detyra-ambasadorja-e-okb-filloreta-kodra-ja-kush-e-zevendeson-dekretohen-2-ambasadore-te-rinj-emrat-110127" }