LËVIZJET E BUJSHME NË PROKURORI, Sollaku: Ja ku gaboi Arta Marku

Publikuar tek: politike, më 19:03 13-01-2018 LËVIZJET E BUJSHME NË PROKURORI, Sollaku: Ja ku gaboi Arta Marku

Ish-kryeprokurori i përgjithshëm Theodhori Sollaku i ftuar në emisioni “Kjo Javë” në News24 foli për lëvizjet e bujshme që ka bërë prokurorja e përgjithshme Arta Marku. 

Sipas Sollakut lëvizjet e bëra nuk është se kanë qënë ndonjë hata dhe se nuk sjellin ndonjë impakt të madh. Ish-kryeprokurori tha se lëvizjet kanë qënë të duhura përveç lëvizjes së Rovena Gashit dhe drejtuesin e prokurorisë së Durrësit Agron Gjanën.

Sollaku e quan këtë vendim të Arta Markut si kapërcim të ligjit. “Vetëm nëse ka pasur probleme me mënyrën se si e kanë bërë detyrën, atëherë mund të shkarkoheshin”- është shprehur Sollaku.

Ish-kryeprokurori tha se Marku ka vepruar me nxitim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012724876403809
array(1) { ["section"]=> string(69) "levizjet-e-bujshme-ne-prokurori-sollaku-ja-ku-gaboi-arta-marku-106455" }