Lëvizte me pistoletë në brez, arrestohet 20-vjeçari në Fier

Publikuar tek: aktualitet, më 08:39 05-06-2017 Lëvizte me pistoletë në brez, arrestohet 20-vjeçari në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë një 20-vjeçar për armëmbajte pa leje.

Në pranga ka rënë shtetasi Noel Osmani banues në lagjen “16 prilli" Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në fshatin Daullas, në mjetin e tij tip “Volkswagen”, me targa të një mjeti tjetër, i'u gjet dhe i'u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë e tipit “Beretta”, të cilën e mbante pa leje si edhe një krëhër me 7 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak" parashikuar nga Neni 278 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Provimi i parë i maturës shtetërore, disa detaje për testimin e Gjuhës së Huaj
Ish-ministri i Bujqësisë jep alarmin: Shqiptarëve po ju vjen vdekja nga këto ushqime »
Article Logic
Execution time: 0.011109113693237
array(1) { ["section"]=> string(64) "levizte-me-pistolete-ne-brez-arrestohet-20-vjecari-ne-fier-81253" }