Lewis Hamilton në betejë ligjore për një “çerdhe dashurie” (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:10 31-07-2016 Lewis Hamilton në betejë ligjore për një “çerdhe dashurie” (Foto)

Kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton është futur në një betejë ligjore për “çerdhen e tij të dashurisë” 3 milion paundëshe që ai kishte planifikuar kur ishte me modelen Nicol Scherzinger.

Vila me 5 dhoma gjumi në Granada ishte ndërtuar sipas kërkesave të tij, duke përfshirë edhe një studio regjistrimi për këngëtaren 38 vjeçare.

Por kur çifti u nda në shkurt të vitit të kaluar Hamilton hoqi dorë nga marrëveshja.

Kjo e la ndërtuesin me një shtëpi të ndërtuar me porosi por pa asnjë klient për ta blerë atë.

Scredggghot_1.jpg

Sipërmarrësi italian Bernardo Bertucci e ka dërguar në gjykatë kampionin britanik të garave për t’u dëmshpërblyer për shpenzimet e tij.

Screedfgf55shot_1.jpg

Shtëpia përshkruhet si një "vilë e mahnitshme buzë ujit, me palestër private, studio regjistrimi, kuzhinë, zonë për t’u relaksuar dhe bankinë private me pamjen më të mirë në Karaibe".

Screefghgnshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024394035339355
array(1) { ["section"]=> string(67) "lewis-hamilton-ne-beteje-ligjore-per-nje-cerdhe-dashurie-foto-48271" }