LEXONI këtë njoftim të rëndësishëm nëse keni vendosur TË UDHËTONI nga Porti i DURRËSIT

Publikuar tek: aktualitet, më 21:37 17-12-2019 LEXONI këtë njoftim të rëndësishëm nëse keni vendosur TË UDHËTONI nga Porti i DURRËSIT

Autoriteti Portual Durrës ka vendosur të ndryshojë orarin e hyrjes në Terminalin e Pasagjerëve, për t’ju ardhur në ndihmë të gjithë qytetarëve që përdorin atë për të udhëtuar jashtë vendit, ose për tu kthyer në Shqipëri.

Me qëllim përballimin e fluksit përgjatë festave të fundvitit, njoftohen udhëtarët që do të zgjedhin të udhëtojnë nga Porti i Durrësit se, porta hyrëse në Terminalin e Trageteve do të qëndrojë e hapur deri në orën 23:00. Për rrjedhojë procesi i check-in mbyllet një orë para, pra në orën 22:00.

Ky vendim lehtësues do të zbatohet për periudhën 16 Dhjetor 2019 – 15 Janar 2020.

Njoftimi i Autoritetit Portual Durrës:

Ndryshon orari i hyrjes në Terminalin e Pasagjerëve.

Me qëllim përballimin e fluksit përgjatë festave të fundvitit, njoftohen qytetarët që do të zgjedhin të udhëtojnë nga Porti i Durrësit se, porta hyrëse në Terminalin e Trageteve do të qëndrojë e hapur deri në orën 23.00.

Për rrjedhojë procesi i check-in, mbyllet një orë para, pra në orën 22:00.

Ky vendim lehtësues do të zbatohet për periudhën 16 Dhjetor 2019 – 15 Janar 2020.
Udhëtim të mbarë!

79225617_448236325825362_5605379122432835584_n.jpg79367002_448236309158697_5574150604202180608_n.jpg79507736_448236329158695_4975419591770505216_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Antishpifja', Ish-anëtari i MJAFT plas 'bombën': Merrja zarfin me lekë nga pallati i Sadriut dhe e dorëzoja në PS. A më duhet mandat ta vërtetoj?!
Ish-kryetarja e Autoritetit të Mediave për ‘Anti-shpifjen’: Mbivendosje kompetencash, AMA merr vendimin kurse AKEP të bllokon internetin »
Article Logic
Execution time: 0.01245903968811
array(1) { ["section"]=> string(93) "lexoni-kete-njoftim-te-rendesishem-nese-keni-vendosur-te-udhetoni-nga-porti-i-durresit-189693" }