Lezha në pastrim total, RAMA publikon aksionin e radhës: Punonjësit kishin harruar lopatën dhe fshesën (E PLOTË)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:55 22-08-2019 Lezha në pastrim total, RAMA publikon aksionin e radhës: Punonjësit kishin harruar lopatën dhe fshesën (E PLOTË) Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu drejtonin aksionin e pastrimit të mbeturinave

Kryeministri Rama njoftoi rikthimin e punonjësve të shërbimit të pastrimit të Bashkinë e Lezhës.

Pak ditë pas marrjes së mandatit të kryebashkiakut nga Pjerin Ndreu ka nisur puna e pastrimit të masivit të mbeturinave në qytet.

Postimi i Edi Ramës
Rikthehen në punën e braktisur prej shumë kohe edhe punonjësit e pastrimit të Bashkisë Lezhë, të cilët i kishin harruar lopatat e fshesat dhe u vajti viti nëpër autobuzë, ik e eja, sa në Tiranë për protesta e sa nëpër kthesa rrugësh e rrethrrotullime për bllokime - prej disa ditësh e netësh, nga ora e parë e marrjes së detyrës prej kryebashkiakut të ri, po vazhdon heqja e kodrave me plehra e shtëllungave me ferra nga të katër anët.

eskavator.jpg

mbeturina.jpg

kamion.jpg


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0060489177703857
array(1) { ["section"]=> string(115) "lezha-ne-pastrim-total-rama-publikon-aksionin-e-radhes-punonjesit-kishin-harruar-lopaten-dhe-fshesen-e-plote-176024" }