Lezhë, zbardhet lista e këshilltarëve socialistë të qytetit

Publikuar tek: politike, më 18:16 09-05-2015 Lezhë, zbardhet lista e këshilltarëve socialistë të qytetit Fushata e zgjedhjeve parlamentare te 2013 ne Lezhe

Zbardhet lista e përfaqësuesve të PS në Këshillin Bashkiak të Lezhës, një listë e depozituar në KQZ dhe që ka marrë miratimin e saj. Bie në sy fakti se socialistët e kanë mbajtur premtimin edhe në Lezhë për përfshirjen e grave dhe vajzave brenda listës, ndërkaq, kanë nisur diskutimet nëse të gjithë anëtarët e përfshirë në këtë listë, janë apo jo me teserën e Partisë Socialiste apo i kanë shërbyer kësaj force politike. 

Kështu, siç evidentohet nga socialistët, ndonjë nga anëtarët e listës i përkasin dhe forcave të tjera politike, meqenese thuhet se përveç përfshirjes se grave dhe vajzave, apo përfshirjes së të gjitha fshatrave, në listë është gjetur edhe vendosja e emrave pavarësisht bindjeve politike. Por në fund, do të jenë vetë socialistët që do të votojnë për këshilltarët e tyre të ardhshëm.

1.Eduard Ndreca

(Profesor i Universitetit L.Gurakuqi, Shkoder. Kryetar i PS te qytrtit Lezhe)

2.Yllka Çuko...

(Drejtoreshe e gjimnazit "Hydajet Lezha")

3.Gjoke Ndoka

(President i ekipit te futbollit Beselidhja, n/kryetar i qarkut Lezhe)

4.Marjana Ndoci

(Kryetare e PS njesia Dajç)

5.Fran Marku

(Ekonomist, drejtues i hershem i Strukturave te PS ne Shenkolle dhe ish kandidat per deputet ne vitin 2009 per PS)

6. Greta Ejlli

(Ekonomiste, Kryetare e FRESSH Kallmet)

7.Roland Vela

(Mesues dhe drejtues i Shkolles ne fshatin-Malecaj (Torovice), Kryetar i FRESSH Balldren)

8.Mimoza Shtjefni

(Mesuese,Kryetare e Gruas ne Qytetin e Lezhes)

9.Vate Gjelaj

(Drejtues i shkolles se mesme Ishull-Lezhe)

10.Klodiana Marku

(Juriste)

11.Gjovalin Jaku

(Kordinator i PS, Komuna Zejmen)

12.Lefteri Perlika

(Delegate e PS Lezhe)

13. Lin Shtjefni

(Mesues, drejtues i PS Blinisht)

14. Shota Kalaj

(Mesuese,drejtoreshe e shkolles Kosova)

15.Luan Dalipaj

(Arsimtare, aktivist i PS nder vite)

16.Marte Simoni

(Ekonomiste, Kryetare e Gruas per Rrethin)

17.Rexhe Smalaj

(Arsimtare, Drejtues i PS Balldren)

18.Elida Kolmarku

(Arsimtare, Kryetare e Gruas Shengjin)

19.Dr.Ndue Prenga

(Mjek ne komunen Shenkolle)

20.Lirika Golemi

(Arsimtare, sekretare e PS te qytetit)

21.Astrit Moriseni

(Ekonomist, anetar i asamblese te qytetit)

22.Vera Lushaj

(Arsimtare, Anetare e asamblese Kallmet)

23.Agim Prendaj

(Sekretar i PS Zejmen)

24.Gjystina Rroku

(Infermiere, kryetare e gruas komuna Dajç)

25.Astrit M Berthamzaj

(Anetar i asamblese Balldren)

26.Dava Leka

(Anetare e PS)

27.Aleksander Zefi

(Ekonomist, kryetar i FRESSH Dajç)

28.Roza Keqira

(Anetare e PS)

29.Gjergj Prendi

(Ish/Ushtarak, anetar dhe aktivist i PS)

30.Nevila Lika

(Ekonomiste, Anetare e asamblese kombetare te PS)

31.Fatjon Bushi

(Ekonomist)

32.Anduela Kurtalia

(Anetare e FRESSH Zejmen)

33.Alban Bruka

(Ish/Futbollist, Aktivist i PS dhe trajner i ekipit te futbollit Shenkolle)

34.Ada Gjoni

(N/Kryetare e FRESSH Rrethi)

35.Gjovalin Beqiri

(Aktivist i PS dhe drejtes ne shtabin e lagjes "Nene Tereza")

36.Dile Filipi

(Infermiere, anetare e asamblese se PS Balldren)

37.Elvis Keqaj

(Anetare i Fressh Gjimnaze, votues per here te pare)

38.Edlira Sufja

(Avokate, drejtuese e klubit te profesionisteve te rinje prane PS)

39.Gjovan Gjini

(Kryetar i OS Rraboshte, anetar i PS Kallmet)

40Simonela Florini

(Kordinatore e Studenteve prane Fressh)

41.Tonin Bokaj

(Ekonomist, anetar i As Balldren)

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0096769332885742
array(1) { ["section"]=> string(64) "lezhe-zbardhet-lista-e-keshilltareve-socialiste-te-qytetit-10758" }