Libia në krizë, ka ar me vlerë 187 milion dollarë në kasafortë por Gadafi nuk ka lënë kodin

Publikuar tek: bota, më 17:19 16-05-2016 Libia në krizë, ka ar me vlerë 187 milion dollarë në kasafortë por Gadafi nuk ka lënë kodin

Qeveria libiane kërkon të punësojë persona që kanë aftësi të thyejnë kasaforta pasi e ka të pamundur të nxjerrë prej andej monedhat e arit me vlerë 187 milion dollarë.

Kasaforta e kohës së Muhamar Gadafit ndodhet në qytetin Beyda të Libisë, dhe qeveria e shesh si shpresë për të ndihmuar në kapërcimin e krizës që pas rënies drastike të çmimit të naftës. Monedhat e arit ndodhen në kasafortën e Bankës Qëndrore po governatori lokal nuk disponon kodin me 5 shifra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia në alarm, ISIS paralajmëron sulme më 19 maj
E quajti ‘bullafiqe’, nënë e bijë godasin dietologun gjatë emisionit (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010690927505493
array(1) { ["section"]=> string(96) "libia-ne-krize-ka-ar-me-vlere-187-milion-dollare-ne-kasaforte-por-gadafi-nuk-ka-lene-kodin-40614" }