Liceu artistik bashkëpunim me shkollën në Podgoricë, violistja Sara Zoto vlerësohet makimalisht

Publikuar tek: kulture-art, më 11:32 25-04-2016 Liceu artistik bashkëpunim me shkollën në Podgoricë, violistja Sara Zoto vlerësohet makimalisht Sara Zoto

Për herë të parë këtë vit u realizua një projekt mes shkollës ‘Vasa Pavic’ në Podgoricë dhe liceut artistik ‘Jordan Misja’ në Tiranë.

Nxënësit e të dyja shkollave realizuan një program dinjitoz me vepra të ndryshme solistike, drejtuar nga dirigjenti me mjaft përvojë nga Belgjika Daniel Glineur.

Turneu përfshiu koncerte në Ulqin, Podgoricë, Tivat dhe Shkodër. Bashkëpunimi shumë i frytshëm në çdo skenë ngriti flamurin e të dy vendeve pranë e pranë. U vlersua maksimalisht niveli i disa solistëve nga shqipëria përfshirë këtu violisten Sara Zoto.

Ky bashkëpunim do të ketë jetëgjatësi pasi miqësi të reja u lidhen dhe një rrugë e re u hap.

shq.jpg

shqi1.jpg

shq2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026819944381714
array(1) { ["section"]=> string(100) "liceu-artistik-bashkepunim-me-shkollen-ne-podgorice-violistja-sara-zoto-vleresohet-makimalisht-38617" }