Lichtsteiner mbron Xhakën dhe Shaqirin: Simboli ishte shqiponja, jo Shqipëria e Madhe. Ata që provokuan janë serbët

Publikuar tek: sport, më 21:10 24-06-2018 Lichtsteiner mbron Xhakën dhe Shaqirin: Simboli ishte shqiponja, jo Shqipëria e Madhe. Ata që provokuan janë serbët

Mbrojtësi i njohur i kombëtares së Zvicrës Stephan Lichtsteiner ka dalë në mbrojtje të dy futbollistëve shqiptarë Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, pasi festuan golat me simbolin e shqiponjës në ndeshjen kundër Serbisë.

Në një intervistë për Telegraph Sport Lichtsteiner shprehet se simboli është shqiponja e flamurit kombëtar, dhe nuk simbolizon Shqipërinë e Madhe.

“Flamuri shqiptar përdoret nga shqiptarët në Malin e Zi, Maqedoni madje edhe në Serbi e Greqi”, u shpreh ai.

“Provokim është se fansat serbë dhe ata rusë po këndonin në kor “vriti, vriti shqiptarët” teksa në bluza kishin fotografinë e kriminelit të luftës Radko Mlladiç”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020514011383057
array(1) { ["section"]=> string(119) "lichtsteiner-mbron-xhaken-dhe-shaqirin-simboli-ishte-shqiponja-jo-shqiperia-e-madhe-ata-qe-provokuan-jane-serbet-125591" }