Lideri suprem i Iranit poston foton e frikshme, Trump luan golf nën hijen e avionit bombardues, Twitter-i e bllokon

Publikuar tek: bota, më 19:47 22-01-2021 Lideri suprem i Iranit poston foton e frikshme, Trump luan golf nën hijen e avionit bombardues, Twitter-i e bllokon

Pas ish-presidentit Donald Trump është faqja e zyrës së udhëheqësit supreme Iranian, Ali Ali Khamenei ajo që pezullohet momentalisht nga Twitter.  

Postimi i fundit, ku shihej një fotomontazh i Trump duke luajtur golf nën hijen e një aeroplani lufte.

Fotografia shoqërohej me një premtim për të marrë hak për një sulm vdekjeprurës të dronit 2020 që ish-presidenti amerikan urdhëroi.

“Hakmarrja është e pashmangshme. Vrasësi i Soleimani dhe njeriu që dha urdhrat duhet të përballen me hakmarrje. Hakmarrja mund të ndodhë në çdo moment," shkruhej në statusin e saj.

Postimi në llogarinë Tëitter të enjten vonë paralajmëroi se nuk kishte shpëtim nga shpagimi për sulmin e SHBA jashtë aeroportit të Bagdadit, i cili vrau shefin e operacioneve të huaja ushtarake të Iranit, gjeneralin Qassem Soleimani dhe togerin e tij iranian.

Sidoqoftë, zyra e Khamenei drejton disa llogari, duke përfshirë llogarinë e tij kryesore, të cilën ai rregullisht e përdor për të kërkuar shkatërrimin e shtetit hebre.


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifra të FRIKSHME në Britani, vdes një person çdo 1 minutë nga Covid-19, Boris Johnson jep ALARMIN: Varianti i ri është më i rrezikshëm
Mutacioni afrikano-jugor i koronavirusit detyron kompanitë të nisin punën për përshtatjen e vaksinave, AstraZeneca do të prodhojë një version të ri të vaksinës »
Article Logic
Execution time: 0.011351108551025
array(1) { ["section"]=> string(120) "lideri-suprem-i-iranit-poston-foton-e-frikshme-trump-luan-golf-nen-hijen-e-avionit-bombardues-twitter-i-e-bllokon-236012" }