Lidhja Botërore Myslimane i dhuron 1 milion dollarë Italisë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:32 09-04-2020 Lidhja Botërore Myslimane i dhuron 1 milion dollarë Italisë

Liga Myslimame Botërore ka deklaruar ditën e sotme se i ka dhuruar Departamentit Italian të Mbrojtjes Civile 1 milion dollarë ndihmë për të përballuar emergjencën e pandemisë së Codiv-19.

 

Lajmin e ka bërë me dije Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Botërore të Myslimanëve, Mohamed Ben Abdul Karim, ish- ministër i Drejtësië i Arabisë Saudite.

"Pas situatës së rëndë që po kalon Italia me pandeminë Codiv-19, organizata Myslimane ka siguruar mbështetje financiare qeverisë italiane me përparësi maksimale për të qenë në gjendje t'i sigurojë pajisje mjekësore dhe disa dispozita të nevojshme lidhur me pandeminë” ka thënë  Ben Abdul Karim

Kujtojmë që Italia është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi ku deri më tani 17.669 kanë humbur jetë n, ndërsa 139.422 janë të infektuar.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086610317230225
array(1) { ["section"]=> string(66) "lidhja-boterore-myslimane-i-dhuron-1-milion-dollare-italise-202000" }