Lidhje me ISIS, arrestohen 4 persona në Turqi

Publikuar tek: bota, më 07:44 06-03-2018 Lidhje me ISIS, arrestohen 4 persona në Turqi

Policia turke ka arrestuar katër anëtarë të dyshuar të grupit militant Shteti Islamik, si pjesë e një hetimi mbi një sulm të mundshëm ndaj ambasadës së SHBA-së në Ankara, kanë raportuar mediat shtetërore në Turqi.

Ambasada e SHBA-së ka njoftuar në faqen e saj të internetit se do të mbyllet më 5 mars për shkak të një kërcënimi të papërcaktuar të sigurisë, shjruan Rel, transmeton newsbomb.al.

Agjencia e lajmeve turke, Anadolu tha se policia arrestoi katër të dyshuar më 5 mars, të gjithë shtetas irakianë.

Dy prej tyre u arrestuan në një autobus, teksa po udhëtonin në një autostradë që lidh portin e Detit të Zi të Samsunit në Ankara. Dy të dyshuar tjerë u arrestuan në qytetin Samsun.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012825965881348
array(1) { ["section"]=> string(51) "lidhje-me-isis-arrestohen-4-persona-ne-turqi-112321" }