Liga më e fortë në botë fillon me spektakël dhe “7+”

Publikuar tek: sport, më 22:54 11-08-2017 Liga më e fortë në botë fillon me spektakël dhe “7+”

Një start më shumë sesa spektakolar mund të quhet përballja mes Arsenalit dhe Leicester që startoi kampionatin anglez.

Një ndeshje me aksione, gola dhe ritëm mberslënës që në fund përfundoi me rezultatin 4 me 3 për “Topçinjtë”.

Ishin “topcinjtë” ata që goditën të parët që në të 2-tën kur Lacazzette shënoi golin e tij të parë në kapionatin anglez. Por përgjigja e miqve nuk vonoi pasi në të 5-tën ishte radha e Okazakit për të çuar të tijtë në festë.

Golat dhe kundërgolat vazhduan deri në rezultatin 4 me 3 për djemtë e Venger, të cilët e nisin kështu me një 3 pikësh këtë kampionat që premton të jetë spektakolar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017049789428711
array(1) { ["section"]=> string(55) "liga-me-e-forte-ne-bote-fillon-me-spektakel-dhe-7-88882" }