‘Ligjet’ miratuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor, reagon RAMA: U votua pa konsensus sepse…

Publikuar tek: politike, më 11:07 15-07-2020 ‘Ligjet’ miratuan ndryshimet në Kodin Zgjedhor, reagon RAMA: U votua pa konsensus sepse… Edi Rama

Komisioni i Ligjeve miratoi sot në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor, sipas draftit të dakordësuar më 5 qershor.

Ndërkaq ka ardhur reagimi i menjëhershëm i kryeministrit Edi Rama i cili thotë se u votua pa konsensus sepse opozita parlamentare vazhdon të kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e administratës zgjedhore.

“Shumica jonë në Komisionin e Ligjeve sapo votoi draftin e dakordësuar në 5 qershor me opozitës jashtëparlamentare! U votua pa konsensus sepse o pozita parlamentare vijon ta kundërshtojë marrëveshjen për mosdepolitizimin e admin.zgjedhore, kërkuar si kusht nga LBPD! Për më shumë në 13.00 live!”, shkruan Rama.

Screenshot_5_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pak para takimit me Bashën, Presidenti Meta publikon VIDEON e Ramës dhe shkruan: Një herë edhe mund të mbahet fjala se...
Ndryshimet në kodin Zgjedhor, Rama: Reagimi i Metës dhe opozitës i papranueshëm »
Article Logic
Execution time: 0.011684894561768
array(1) { ["section"]=> string(90) "ligjet-miratuan-ndryshimet-ne-kodin-zgjedhor-reagon-rama-u-votua-pa-konsensus-sepse-213892" }