Ligji antiduhan, ISHSH kontrolle në lokale, gjobit 3 prej tyre me 900 mijë lekë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:40 18-05-2015 Ligji antiduhan, ISHSH kontrolle në lokale, gjobit 3 prej tyre me 900 mijë lekë Foto ilustruese

Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror ka ushtruar një sërë kontrrollesh në funksion të zbatimit të ligjit antiduhan.

ISHSH ka realizuar 15 inspektime dhe ka marrë masa administrative. Në tre prej lokaleve Inspektoriati Shëndetësor Shtetëror  ka vendosur gjoba prej 900 mijë lekësh. ISHSHP shton se fluksi i punës së tyre me ardhjen e stinës së verës, është rritur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Besart Berisha triumfon në Australi, Rama: Një duartrokitje për heroin e skuadrës
Mbyllen hetimet për Shpëtim Gjikën, dosja shkon në Gjykatë »
Article Logic
Execution time: 0.011180877685547
array(1) { ["section"]=> string(83) "ligji-antiduhan-ishsh-kontrolle-ne-lokale-gjobit-3-prej-tyre-me-900-mije-leke-11409" }