“Ligji i Vettingut është miratuar me 84 vota”, Blushi tregon çfarë ndodhi në çadrën e padrejtësive

Publikuar tek: aktualitet, më 11:17 07-03-2017 “Ligji i Vettingut është miratuar me 84 vota”, Blushi tregon çfarë ndodhi në çadrën e padrejtësive

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi votoi ditën e djeshme kundër shtyrjes me një javë të afatit të aplikimeve për komisionin ad-hoc e sakaq sot reagon përmes një statusi në rrjetin social ku shkruan se ligji i vetingut është miratuar me 84 vota dhe se dje ai ndryshoi duke i dhënë Kuvendit një kopetencë që nuk e ka me 81 vota.

STATUSI I PLOTË I BEN BLUSHIT:

“81 VOTA KUNDËR 84 VOTA

Ligji i Vetingut është miratuar me 84 vota. Dje ai ndryshoi duke i dhënë Kuvendit një kopetencë që nuk e ka me 81 vota. Parlamenti vendosi të ndryshojë afatet e paraqitjes së kandidatëve si dhe te shtojë kandidatë të tjerë, të cilët ishin skualifikuar. Kjo ndodhi në Cadrën e Padrejtësisë së Partive të Vjetra.”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krimi horror në Bërzhitë, rrëfehen të afërmit: E gjetëm të lidhur këmbë e duar dhe me qese në kokë
Dhunon fizikisht dhe psikologjikisht gruan, arrestohet në flagrancë 44-vjeçari (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.012712955474854
array(1) { ["section"]=> string(101) "ligji-i-vettingut-eshte-miratuar-me-84-vota-blushi-tregon-cfare-ndodhi-ne-cadren-e-padrejtesive-71043" }