Ligji për Arsimin e Lartë, Balla: Ju i çoni fëmijët në Francë dhe flisni për tarifat e Shqipërisë

Publikuar tek: politike, më 14:23 17-09-2015 Ligji për Arsimin e Lartë, Balla: Ju i çoni fëmijët në Francë dhe flisni për tarifat e Shqipërisë

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka akuzuar Presidentin e Shqipërisë se është në një linjë me Partinë Demokratike nga e cila merr urdhëra për të mos kaluar Ligjin për Arsimin e Lartë.

“Këta fëmijët e vetë i çojnë në francë, dhe nuk flasin për tarifat e francës por flasin për tarifat e Shqipërisë. Çojini ku të doni, ILKDP-ja ka për detyrë të hetojë nga i gjeni paratë...

Si shpjegohet që Preesidenti i Republikës është në të njëjtën linjë me SHQUP-in. Argumentat e Presidentit janë të njëjta me ato të Berishës. Presidentit i bie telefoni, por nuk e telefonon Luli por Babai i Lulit dhe i thotë që të mos e kalojë ligjin.

Si mund të jetë mbyllur gabim “Vitrina” që dhuroje një makinë dhe merrje 3 bursa, dhuroje 800 litra naftë dhe merrje 2 bursa, dhuroje 80 kg fasule dhe merrje 1 bursë. Dhe ju çoheni sot dhe mbani fjalime historike”, ka thënë Balla.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097441673278809
array(1) { ["section"]=> string(101) "ligji-per-arsimin-e-larte-balla-ju-i-coni-femijet-ne-france-dhe-flisni-per-tarifat-e-shqiperise-21017" }