Ligji për Forcat e Armatosura, Kushtetuesja pranon kërkesën e Nishanit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:35 21-04-2015 Ligji për Forcat e Armatosura, Kushtetuesja pranon kërkesën e Nishanit

Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesën e presidentit Bujar Nishani për shfuqizimin e disa neneve të ligjit për Forcat e Armatosura, ku presidenti Nishani kërkoi shfuqizimin e ligjit për “Karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura”.

Pas shqyrtimit, Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesën e Presidentit Nishani dhe ka shfuqizuar dy Nene, përkatësisht Nenin 25/3 dhe 26/4 të ligjit për Forcat e Armatosura.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhunohet drejtori i Kontrollit të Barnave
Ndahet nga jeta aktori i humorit shqiptar Met Bega »
Article Logic
Execution time: 0.016177892684937
array(1) { ["section"]=> string(74) "ligji-per-forcat-e-armatosura-kushtetuesja-pranon-kerkesen-e-nishanit-9344" }