Ligji për lojrat e fatit, Ahmetaj i vendosur: Nga 1 janari s’do ketë më kazino në zonat e banuara

Publikuar tek: barometri, më 08:16 11-09-2018 Ligji për lojrat e fatit, Ahmetaj i vendosur: Nga 1 janari s’do ketë më kazino në zonat e banuara

Komisioni i Ekonomisë diskutoi sot rreth dekretit të Presidentit Meta për kthimin në Kuvend për shqyrtim të ligjit “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr.8438, datë 28.12.1998, “Për tatimin mbi të ardhurat, të ndryshuar’.

 

I vendosur përpara anëtarve të komisionit të Ekonomisë, ministri Arben Ahmetaj u shpreh se nuk ka asnjë ndryshim lidhur me ligjin në fjalë. Ministri i Ekonomisë po ashtu theksoi se duke filluar nga 1 janari nuk do ketë kazino në zonat e banuara.

“Në 1 janar dua ta ndaj me qytetarët, dua ta ndaj me kompanitë, dua ta ndaj dhe me ju nuk do të ketë më kazino elektronike, në bazë të ligjit kazinotë elektronike do të largohen në zona ku me ligj do të lejohet ky aktivitet që nuk ka lidhje me zonat e urbanizuara. E dyta, në bazë të definicionit të ligjit do të ushtrohen klauzolat e rrallimit të zyrave të basteve, 1 në 200 metra. Nuk do ketë më baste në çdo metër” , u shpreh Ahmetaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023005962371826
array(1) { ["section"]=> string(102) "ligji-per-lojrat-e-fatit-ahmetaj-i-vendosur-nga-1-janari-s-do-kete-me-kazino-ne-zonat-e-banuara-133899" }