Ligji për minatorët, deputeti i LSI denoncon mazhorancën: Rilindja nuk interesohet për të sakrifikuarit

Publikuar tek: ekonomi, më 19:23 29-01-2018 Ligji për minatorët, deputeti i LSI denoncon mazhorancën: Rilindja nuk interesohet për të sakrifikuarit

Çështja e minatorëve ka qenë gjithmonë një temë debati në të gjithë kohërat në këto 27 vite, për mungesën e një ligji të posaçëm për këtë kategori puntorësh.

Por për minatorët, deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka propozuar një ligj që rregullon një herë e mirë problematikat kryesore të tyre.

Ligjin, siç Spahiu tregon rrjetet sociale, e ka hedhur për diskutim në në komisionin e çështjeve sociale dhe shëndetesisë, ku u hodh poshtë nga mazhoranca.

Spahiu e dënon rëndë këtë akt duke thënë se politizimi i kësaj çështje nuk i shërben minatorëve.

“Pra unë kerkova me këtë status të vendosej drejtësi sociale të asaj kategorie që i ka dhënë ekonomisë kombëtare aq shumë, madje dhe jeten”,- shkruan Përparim Spahiu ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë: 

Screenshot_7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02543306350708
array(1) { ["section"]=> string(108) "ligji-per-minatoret-deputeti-i-lsi-denoncon-mazhorancen-rilindja-nuk-interesohet-per-te-sakrifikuarit-108386" }